Wiadomości

Przedszkolaki dyscyplinowały kierowców własnymi "mandatami"

Data publikacji 21.09.2021

W ramach trwających działań ROADPOL Safety Days policjanci ruchu drogowego mysłowickiej komendy i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przeprowadzili dzisiaj akcję promującą bezpieczeństwo na drodze. Wspierani przez uczniów klasy mundurowej i przedszkolaków, stróże prawa dyscyplinowali kierowców mandatami przygotowanymi przez dzieci. Każdy mandat wiązał się z wykonaniem zadania wymyślonego przez najmłodszych. Kierowcy otrzymywali także do wypełnienia deklarację zobowiązującą do przestrzegania przepisów i podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci ruchu drogowego mysłowickiej komendy włączyli się w Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ROADPOL Safety Days) trwające od 16 do 22 września. Dzisiaj, wspólnie z policjantami drogówki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przeprowadzili akcję promującą bezpieczeństwo i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Wspierani przez uczniów klasy mundurowej, a także przedszkolaków stróże prawa dyscyplinowali kierowców mandatami wykonanymi własnoręcznie przez dzieci. Każdy mandat wiązał się także z wykonaniem określonego zadania wymyślonego przez najmłodszych. Policjanci uświadamiali kierujących jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i stosowanie zasad bezpieczeństwa na drodze oraz wręczali deklaracje, które podpisane przez kierowców mają im o tym przypominać. Prawidłowe zachowania na drodze wszystkich uczestników ruchu drogowego to klucz do uzyskania celu prowadzonych działań, czyli Wizji Zero - zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Taką deklarację może pobrać każdy z nas i po wypełnieniu umieścić np. w mediach społecznościowych, do czego gorąco zachęcamy. Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, rozsądku i wzajemnym szacunku na drodze. Żyj i pozwól życ innym.

Dziękujemy za udział wszystkim obecnym przedstawicielom mediów, wychowawcom i dzieciom z Przedszkola nr 8 i nr 12 w Mysłowicach, wychowawcom i uczniom klasy mundurowej z II Liceum Ogólnokształcącego w Mysłowicach, a także Stowarzyszeniu Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice.

 • policjanci ruchu drogowego mierzący prędkość w okolicach przejście dla pieszych
 • policjanci ruchu drogowego w rejonie przejścia dla pieszych zatrzymali do kontroli samochód osobowy
 • troje policjantów ruchu drogowego i dziewczynka z przedszkola wręczają kierowcy mandat przygotowany przez przedszkolaków
 • kierująca, która otrzymała mandat od przedszkolaków udziela wywiadu mediom
 • kierująca trzyma w ręku przygotowany przez przedszkolaków mandat z zadaniem "Opowiedz dowcip"
 • policjant ruchu drogowego i wychowawca przedszkolaków przeglądają przygotowane przez dzieci mandaty
 • przedszkolaki trzymające przygotowane przez nich plakat z hasłami "Żyj i pozwól żyć innym", "Kierowco zwolnij", "Prowadzę jestem trzeźwy".
 • policjant ruchu drogowego wręcza przedszkolakom odblaski
 • policjantka ruchu drogowego z dziewczynką trzymającą w ręku przygotowany mandat
 • pasażer samochodu osobowego, który popełnił wykroczenie udziela wywiadu mediom
 • policjanci wręczają przedszkolakom odblaskowe worki na buty
 • policjanci ruchu drogowego w rozmowie z przedszkolakami
 • uczennica klasy mundurowej uczy się obsługi laserowego miernika prędkości pod okiem policjanta
 • na pierwszym planie dwóch policjantów ruchu drogowego, a w tle uczeń klasy mundurowej korzystający z laserowego miernika prędkości
 • przedszkolaki w kamizelkach odblaskowych trzymają dwa przygotowane przez nich plakaty z hasłem "Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drodze"

Film 35-674103.mp4

Pobierz plik 35-674103.mp4 (format mp4 - rozmiar 18.03 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu (format mp3 - rozmiar 276.37 KB)

Powrót na górę strony