Wiadomości

Dzielnicowi promują aplikację "Moja Komenda" i Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 15.12.2021

Podczas codziennych służb dzielnicowi informują mieszkańców Mysłowic o nowoczesnych formach kontaktu z policją. Aplikacja „Moja komenda” to mobilna wyszukiwarka niezbędnych informacji dotyczących policjantów pierwszego kontaktu, czyli dzielnicowych. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to z kolei narzędzie, które pozwala przekazywać policji informacje o niebezpiecznych miejscach w okolicy.

W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach rozpowszechniają informacje dotyczące aplikacji „Moja Komenda”. Mundurowi informują, w jaki sposób ją zainstalować, a także jak z niej korzystać. To właśnie dzięki niej możliwe jest szybkie nawiązanie kontaktu z dzielnicowym. Aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze i pozwala jednym kliknięciem ustalić kontakt do swojego dzielnicowego. Wystarczy wpisać adres, aby sprawdzić, który policjant odpowiada za dany rejon. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu i nazwisku. Wyszukiwarka dzielnicowych działa także w trybie offline, bez dostępu do Internetu. Usługa jest bezpłatna. To nie jedyna forma kontaktu z policją, do których przekonują mieszkańców policjanci. Dzielnicowi propagują również korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pozwala przekazywać policji informacje o niebezpiecznych miejscach i sytuacjach w okolicy. Z interaktywnej mapy skorzystać może każdy. Wystarczy wejść na stronę internetową jakiekolwiek komendy miejskiej, czy powiatowej i dalej w zakładkę „Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa”. Zgłoszenia są anonimowe. Nie trzeba podawać swoich danych. Każda informacja pojawiająca się na mapie jest zawsze weryfikowana.

Podczas służb obchodowych mysłowiccy dzielnicowi rozdają ulotki także i plakaty promujące aplikację „Moja komenda" oraz Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 


Przypominamy jednak, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie jest aplikacją, która służy zgłaszaniu pilnej interwencji i konieczności natychmiastowego przyjazdu policjantów na miejsce. Do tego celu wykorzystujemy telefon alarmowy 112.

  • dzielnicowy przekazujący ulotkę kierującemu
  • dzielnicowy wręcza ulotkę kobiecie
  • dzielnicowy wieszający ulotkę na tablicy ogłoszeń w bloku
Powrót na górę strony