Wiadomości

Walentynkowa akcja mysłowickiej drogówki

Data publikacji 14.02.2023

W walentynki policjanci z mysłowickiej drogówki przy wsparciu przedszkolaków z Przedszkola nr 12 w Mysłowicach przeprowadzili akcję profilaktyczną pod nazwą "Miej serce w bezpieczeństwie". Celem działań było zwrócenie uwagi kierowców, jak istotne jest stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i zachowanie zasad bezpieczeństwa na drodze.

W walentynki (14.02.2023 r.) policjanci z mysłowickiej drogówki przy wsparciu przedszkolaków z Przedszkola nr 12 w Mysłowicach przeprowadzili akcję profilaktyczną pod nazwą "Miej serce w bezpieczeństwie". Celem działań było zwrócenie uwagi kierowców, jak istotne jest stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i zachowanie zasad bezpieczeństwa na drodze. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego ubrani w kamizelki odblaskowe i wyposażeni w serduszka wspólnie z mundurowymi reagowali na zachowania kierujących i pieszych poruszających się na ul. Oświęcimskiej oraz ul. Mickiewicza. Dla kierowców dających dobry przykład przedszkolaki przygotowały serduszka koloru czerwonego, a dla naruszających przepisy serduszka  koloru czarnego z hasłami przypominającymi o bezpieczeństwie. 

Były to kolejne działania z udziałem podopiecznych Przedszkola nr 12 w Mysłowicach, w których trakcie najmłodsi czerpali dużo radości i satysfakcji, jednocześnie ucząc się przepisów ruchu drogowego oraz prawidłowego zachowania na drodze. Akcja miała również bardzo pozytywny odbiór wśród pieszych i kierujących.

Powrót na górę strony