Wiadomości

Nietrzeźwi rowerzyści w rękach mysłowickiej drogówki

Data publikacji 08.07.2025

Policjanci z mysłowickiej drogówki zatrzymali w ostatnich dniach trzech rowerzystów pod wpływem alkoholu. Niechlubny rekordzista miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 2500 złotych.

Do pierwszego zdarzenia doszło w niedzielę (06.07) około godziny 20.00 na ulicy Huta Rozalii. Uwagę policjantów Wydziału Ruchu Drogowego zwrócił mężczyzna, który poruszał się na rowerze. Mundurowi w trakcie kontroli wyczuli od 37-latyka alkohol, w związku z czym postanowili sprawdzić jego trzeźwość. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,1 promila alkoholu w organizmie. 

Kolejni nieodpowiedzialni rowerzyści zatrzymani zostali w poniedziałek (07.07). Pierwszy z nich, 30-latek około godziny 8.30 na ulicy Karola Miarki kierował rowerem mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. Niechlubnym rekordzistom tego dnia okazał się 43-latek, który na ulicy Świerczyny chwilę po godzinie 9.00 miał w organizmie ponad 2 promile. 

Mężczyźni z Mysłowic za swoje nieodpowiedzialne zachowanie zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi. 

Apelujemy, by nie łączyć jazdy na rowerze, lub innym tego typo pojeździe z alkoholem. Letnia pogoda zachęca do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, jednak łączenie jej z procentowymi napojami jest bardzo niebezpieczne!

Przypominamy, że zgodnie z art 87 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym:
§  1.  Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.
§  1a. Tej samej karze podlega, kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1.
§  2.  Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1, podlega karze aresztu albo karze grzywny nie niższej niż 1000 złotych.
§  3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.
§  4. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1a lub 2 można orzec zakaz prowadzenia pojazdów

Powrót na górę strony